Yavru Kediler İçin Mama Tavsiyesi

Yavru kedilerin beslenmeleri gelişimleri için en önemli kriterler arasında yer alır. Sağlıklı bir şekilde kemik yapılarını oluşturabilmeleri adına doğru beslenmeleri olmazsa olmaz detaylardan biridir. Yavru kediler için özellikle kedi maması tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Yetişkin kedilerden farklı olarak yavru kedilerin mama alışkanlıkları henüz oluşma aşamasında olduğundan dolayı, yavrular için beslenme düzenini oluşturulmasıyla beraber ilerleyen zamanlarda da mamaların tüketimini sağlayabilmeleri söz konusu hale gelir. Yavru kedilere özel olarak geliştirilen kedi mamaları bulunuyor olmasıyla beraber, sevecekleri içeriğe sahip olanlar özellikle iyi bir beslenme düzeninin sağlanmasında etkilidir.

yavru kedi maması

Yavru Kediler için Alternatif Mamalar

Royal Canin BabyCat Yavru Kuru Kedi Maması: Royal Canin tarafından geliştirilen BabyCat yavru kuru kedi maması hem tüketim açısından hem de tat açısından yavru kediler için en sevilen mamalardan biridir. Tahıllı içeriğe sahip olmasıyla beraber oldukça besleyici olmasıyla da sağlıklı beslenebilmeleri açısından büyük önem taşıyor.

Reflex Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması: Kediler, yavru olsalar bile ete karşı yeme isteği duyarlar. Reflex Kitten markalı tavuklu yavru kedi maması, ağız tatlarına göre geliştirilmiş olmasıyla beraber sürekli tüketim için uygundur.

N&D Tahılsız Tavuk&Nar Kitten: Tavuk ne nar tadıyla beraber, tahılsız yapıya sahip olan N&D yavru kedi maması ile besleyici bir mama tüketmeleri sağlanabilir.

Whiskas Kuru Tavuklu Mama: Dengeli ve tam beslenme için harika bir öğün olan Whiskas kuru yavru kedi maması tavuklu olmasıyla kedilerin seveceği türden bir mama oluyor.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir