Yavru Kedi Sahiplenme Rehberi

Her açıdan özel canlılar olmalarıyla beraber kediler, iyi birer arkadaş ve dostturlar. Yavru kediler, bakıma ve ilgiye muhtaç olmalarıyla beraber yavru kedi sahiplenmek isteyenler için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Yetişkin kedilere oranla daha özenli bir süreci beraberinde getirecek olan yavru kedilere gerekli olan her şey eksiksiz olarak uygulanmalıdır.

kedi sahiplenme rehberi

Yavru Kedi Sahiplenmedeki Önemli Noktalar

Yavru kediler için anne sütü oldukça önemlidir. Yavru kedi sahiplenirken yeterli düzeyde anne sütü almış olmasına özen gösterilmelidir. Beslenmeleri konusunda genel olarak süt ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yapılacak tercihler sayesinde doğru bir beslenme sağlanacağı gibi gelişim süreçlerine de takviye yapılabilmesi mümkün hale gelir. Yavru kediler için yeterli düzeyde sütle beslenme gerçekleştirilmediğinde gelişimleri eksik kalabilir.

Yavru kedi sahiplenmeden önce, yavrunun rahat edeceği ortamı hazırlayabilmek önemlidir. Kendilerini rahat hissedebilmeleri adına yavru kediler için özel olarak tasarlanmış gereçler mevcuttur. Kendilerini anneleriyleymiş gibi hissedebilmeleri adına sıcak kalmaları önemlidir. Sıcak su torbaları ve üstlerinin örtülmesi bu konuda destek sağlar.

Güvenlik önlemleri yavru kedilerin sağlıklarını tehlikeye atmamak adına, sahiplenecek olanlar için önem taşır. Her noktanın iyice kontrol edilmesi ve kesici aletlerin etrafta olmaması gereklidir.

1-1.5 aylık olana dek yavru kediler sıvı gıdalarla besleniyor olmalarıyla beraber, bu dönemin ardından katı gıdalarla beslenme alışkanlığını edinebilirler. Yavru kedilere özel üretilen mamalar beslenmeleri için tercih edilebilir.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir