Yavru İran Kedisi Özellikleri

Kedileri hepimiz çok seviyoruz ve hayatımıza katarken memnuniyet duyuyoruz ancak bazı kedi cinsleri bir çoğumuzun ilgisini daha çok cezbediyor. Bu kedi cinslerinden birisi olan İran kedisi hakkında bazı bilgiler aktaracağız sizlere bugün. Bu özellikleri eğer kedi sahibi olmadan önce öğrenirseniz gerçekten çok avantajlı konuma gelirsiniz çünkü bazı kediler inatçı olurken bazı kediler çok uysal olabiliyor. Eğer evinizde kedilerle arası iyi olmayanlar varsa kedi cinsini seçerken bir hayli dikkatli olmak gerekiyor.

Yavru İran Kedisinin Özellikleri

• İran Kedileri sokak hayatıyla tamamen alakasız canlılardır. Bu durumun asıl nedeni yüzyıllardır evlerde yaşadıkları için haliyle karakterleri de buna göre şekillenmiştir. Asil oluşlarının kaynağı biraz da budur. Tüyleri ciddi anlamda uzundur ve gözlerinde sıkça akıntılar oluşur. Bu açıdan baktığınızda bakımı biraz zahmet isteyebilir. Özellikle de yavruyken ilgiye aç oluşları sebebiyle dikkatli yaklaşmak gerekir.

• Yavru İran Kedileri çok narin hayvanlardır. Çabuk hasta olabilirler, gerekli bakımlar yapılmazsa sıkıntı yaşayabilirler. Daha önce kedi bakmadıysanız yavru İran kedisi her ne kadar tatlı olsa bile size göre değil demektir. Çünkü ona iyilik edeyim derken kötülük edebilirsiniz.

• Yavru İran kedisi oyun oynamak konusunda en iyi kedilerdendir. Eğer evde çocuğunuz varsa genel de İran kedileri problem yaşamazlar. Ancak bu her zaman böyle olacağı anlamına da gelmez. Çok sıcakkanlı oldukları için eve gelen misafirler evinizden hiç gitmeyecektir.

• Diğer kedilere göre daha az özgürlük düşkünüdür. Yani evden kaçma gibi durumlar pek görülmez. Bunun asıl sebebi başta da söylediğimiz gibi yüzyıllardır insanlarla beraber lüks bir hayat yaşıyor olmalarıdır. Dışarıda barınamazlar. Tabiri caizse biraz kokoş bir kedi diyebiliriz. Ancak buna rağmen güçlü ve asil bir hayvandır. Ayrıca son derece de gururludur.

Yavru İran Kedisi Fiyatları

Yavru İran Kedilerinin ortalama fiyat aralığı 1000 – 2000 TL arasında bulunmaktadır. Ancak daha ucuza ya da daha yüksek fiyatlara satıldığını görmekte mümkün.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir