Tüy Dökmeyen Kedi Türleri Nelerdir?

Kediler, evcil hayvanlar olmalarıyla beraber evlerde beslenebilen uysallığa sahiplerdir. Evde kedi beslemek isteyenlerin en çok yakındığı konuların başında kedilerin yoğun olarak tüy dökmeleri gelir. Bakımları düzenli olarak yapıldığında kedilerde tüy dökme oranları azalıyor olsa da, kedi sahiplenmek isteyenler için tüy dökmeyen kedi türleri nelerdir? diye merak konusu mevcuttur. Tüy dökmeyen yapıya sahip olan kedilerin sahip oldukları genetik dolayısıyla ekstra bakım olmadan evde rahatlıkla beslenebilir olmaları söz konusudur.

tüy dökmeyen kedi türleri

Burmilla

Tarz sahibi, estetik açıdan oldukça fark yaratan görünümleriyle beraber Burmilla kedisinin kısa tüyleri, tüy dökme problemiyle karşı karşıya kalmanın önüne geçer. Sahip oldukları tüy renkleri oldukça dikkat çekici olmakla beraber görünüm açısından da fark yaratırlar.

Abysinian

Kısa tüylere sahip olan bir diğer kedi ırkı Abyssinian’dır. Abyssinian kedisi, zeki ve tüy dökmeyen yapıya sahip olduğundan dolayı evde beslemek için doğru kedi tercihi olur.

Sphnyx Kedisi

Sphynx kedisi, tüysüz bir kedi ırkıdır. Tüyleri bulunmadığından dolayı tüy dökme sorunları da olmaz. Tüylü kedilerden daha farklı görünüme sahip olmalarıyla beraber tüysüz yapılarıyla tercih edilebilirler.

British Shorthair

İngiltere kökenine sahip olan popüler bir kedi ırkı olan British Shorthair, kısa tüylere sahip olan kedidir. Diğer kedilerle karşılaştırıldığında çok daha az tüy oranına sahip olmaları sayesinde tüy dökme oranları da oldukça azdır. Düzenli tarandıklarında hiç tüy dökmeyen özelliklere sahiplerdir.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir