Dünyalar Tatlısı Pomeranian Boo Cinsi Köpeklerin Özellikleri

pomeranian köpek fiyatlarıPomeranian Boo cinsi köpekleri ilk defa görüyorsanız muhtemelen gördüğünüz şeyin bir oyuncak olduğunu düşüneceksiniz ancak öyle değil. Bu dünyalar tatlısı canlılar ciddi anlamda çok ilginç bir görüntüye sahipler ve aşırı derece de sempatikler. Haliyle bu özellikleri nedeniyle insanlar tarafından merak ediliyorlar. Bizde bu yazımızda meraklıları için Pomeranian Boo özellikleri ve Boo köpek fiyatları gibi çok merak edilen bazı soruları cevaplayacağız.

Öncelikle bir uyarı yapma gerekliliği hissediyoruz. Bu cins köpekler dünyada çok nadir bulunuyor ve doğal olarak bu cins bir köpeğe sahip olmak çok zor. Haliyle bazı kişiler insanların iyi niyetini suistimal ederek, insanları dolandırmaya çalışıyorlar. Bu tip konularda dikkatli olmanızı önemle tavsiye ederek yazımıza geçiyoruz.

 

Pomeranian Boo Fiyat Aralığı Nedir?

Çok nadir bulunan bu köpek cinsinin fiyat aralığı maalesef epey yüksek. Bunda etkili olan en önemli sebep Dünyada ve Türkiye’de şu anda çok az sayıda bulunması. Bu şartlar altında 2018 yılında ortalama bir Pomeranian Boo cinsi köpek fiyatı 5.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiyor.

Büyümeyen köpek cinsleri

 

Pomeranian Boo Cinsi Köpeğin Özellikleri Nelerdir?

Boo cinsi köpeklerin bakımları diğer köpeklere göre biraz daha zor. Bunun sebebiyse vücudunun her yerini saran tüyleri. Tüylerinin yoğunluğu kulak ve gözlerinde de devam ettiği için gözlerini ve kulaklarını sık sık temizlemekte fayda var. Ayrıca yapıları gereği kendilerini yalayarak temizlemekte çok iyi değiller. Bunların dışında banyo sıklığı mümkün olduğunda düşük tutulmalı ve diş bakımı da aksatılmamalıdır.

Boo cinsi köpekleri büyümeyen köpek cinsleri arasına dahil edebiliriz. Ortalama bir Boo yetişkinlik döneminde yaklaşık 28 cm boya sahiptir. Kiloları ise değişken olmakla beraber ortalama 2 – 4 kg arasındadır. Ayrıca bakımının iyi yapılmasına ve genetik hastalıkların etkisine göre değişmekle beraber 12 – 16 yıl yaşayabilirler.

Birçok köpek cinsine göre daha zekidir. Ancak buna oranla evcillik seviyeleri dış görünüşünün aksine daha düşüktür ve saldırgan davranabilirler. Buna rağmen sahiplerine karşı sadakatleri çok yüksektir.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir