Manavgat’da Sokak Kedileri İçin Yapılan Evler

Sokakta binlerce kedi var ve bu kedilerin her birini korumak, yaşam kalitelerini arttırmak maalesef mümkün değil. Ancak bu yönde yapılan bazı güzel çalışmalar var. Bu çalışmalardan birisi Antalya’nın Manavgat ilçesinde yapılıyor. Belediye sokak kedilerinin zor şartlardan korunabilmesi için başlangıç amaçlı 20 adet kedi evi yaptırmış ve ilçe içerisindeki parklara yerleştirmiş.

manavgat sokak kedi evleri

Belediyenin bu çalışmayı insanlara duyurmak adına düzenlediği etkinlikte birçok yetkili isim ve onlarca çocuk yer aldı. Etkinlik sonrasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen şunları aktardı :”Bahçemizde ya da işyerlerimizin önünde baktığımız sokak kedilerimiz için ilk etapta 20 kedi evi yaptık. Bunları ırmak kenarında bulunan birkaç kafeye, çeşitli mahallelerdeki parklarımıza koyacağız. Hayvan sever vatandaşlarımız mamalarını, sularını temin edip, kedilerimize bakmaya devam edecek. Bundan sonraki etapta da sokak köpekleri ile ilgili bir çalışma yapacağız. Sokaktaki dostlarımıza sahip çıkmak için çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Ayrıca kedi evlerimizin içerisine koyduğumuz su ve mama kaplarımıza sponsor olan turizmcilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Bizlerde Kedisiz Olmaz olarak bu çalışmayı sizlere aktarmak istedik. Bu çalışma umuyoruz ki devamlı olur ve önümüzdeki günlerde bu gibi çalışmalarla sıkça karşılaşırız.

 

Faydalanılan Kaynaklar

Fotoğraf Kaynağı: DHA

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir