Kedinizle Aranızdaki Bağı Kuvvetlendirmenin 5 Mükemmel Yolu

Kedilerimiz bizlerin her şeyi. Onlarla vakit geçirmek, onların mutlu olduğuna şahit olmak bizlere inanılmaz bir şekilde keyif veriyor. Onları mutlu edebilmek için, güzel bir hayat yaşamaları için aramızdaki bağın kuvvetli olması çok önemli. Bunu da sağlamanın birkaç tane çok kolay yolu var. Kendi tecrübelerimizden yararlanarak bu yolları size aktaracağız. Eğer bu anlattıklarımızı kedinizle olan ilişkinizde uygularsanız kesinlikle aranızdaki bağ çok daha kuvvetli olacak. Şimdi bu 5 harika yolu madde madde anlatalım.

 

1. Kedinizin Sırtını Bol Bol Okşayın.

Kediler sırtlarının okşanmasına bayılırlar. Tabi bu sevdikleri davranışı yapmanız halinde sizin hakkınızda da iyi düşüncelere sahip olacaklardır. Bunun yanında karın bölgelerini okşamamanız gerektiğini de hatırlatmak isterim, çünkü bundan hoşlanmazlar ve hoşlanmadıkları şeyleri yapmanız, kedinizin sizin hakkınızda ki düşüncelerini olumsuz yönde etkileyecektir.

kedi seven erkek iyi koca olur

2. Onu Ellerinizle Yedirin.

Kedinize ara sıra sevdiği yiyecekleri ellerinizle yedirmeniz sizinle aralarındaki bağın kuvvetlenmesine sebep olacaktır. Bu davranışınızla onu annesi gibi sevdiğinizi gösterirsiniz ve aynı zamanda bu davranış size güvenmelerine neden olur.

kedi seven insanlar

3. İlgiye Boğmayın!

Biz insanların çokça yaptığı bir hata. Hem başka insanlara karşı yapıyoruz hem de evcil hayvanlarımıza karşı yapıyoruz. Her ne kadar iyi niyetle de olsa insanlar da hayvanlar da fazla ilgiyi sevmezler, bunalırlar. Onları buna mahkum etmeyin. Bırakın, zaten o kendi isteğiyle kucağınıza gelecektir.

Meşhur Instagram Kedisi

4. Yatağınızı Kedinizle Paylaşın.

Kediniz sizinle yatmak isterse bunu asla reddetmeyin, hatta yanınızda yatması için çaba gösterin. Unutmayın ki bu iç güdüsel olarak iyi gelen bir davranış ve beraber yattığınızda sizinle olan bağı kuvvetlenecektir. Tabi fantastik şekillerde yatan biriyseniz bu öneriyi es geçmekte fayda var.

5. Bir Şekilde Güvende Hissetmesini Sağlayın.

Kediler yapıları gereği çabucak tedirgin olabilen canlılar. En ufak bir seste bile kafalarını çevirip ne olduğuna bakma ihtiyacı hissediyorlar. Sizin yanınızdayken bu durumun yaşanmaması için size güvenmeleri gerekiyor. Bunun aslında birçok yolu var ancak bu biraz daha kedinizle aranızdaki ilişkiyle bağlantılı. Ancak şöyle bir önerim var: Kedinize kötü davranıldığında onu korumaktan asla çekinmeyin ve ona kötü davranan kişiye tepkinizi gösterin. Böylece sizin onu koruduğunuzu hissedecek ve size güvenmeye başlayacaktır.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir