Kediniz Sizi Sevdiğini Nasıl Gösterir?

Kedileri evine alan insanlar olarak şüphesiz onları çok seviyoruz ve onlara çok fazla değer veriyoruz.Tabi aynı şekilde onlarında bizi sevmesini istiyoruz.Aslında bu konuyla ilgili herhangi bir yazımız yok ancak Kedileri Mutlu Etmenin Yolları adlı yazımıza giderek , onları mutlu edebilir dolayısıyla da sizi sevmesini sağlayabilirsiniz.Ancak daha sonra bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bir yazı da yazacağım.Konumuza dönecek olursak, birçok kedi sahibinin bu konuyla ilgili bir problemi var.Kedisi tarafından sevilmesine rağmen , sevilmediğini düşünen çok fazla kedi sahibi görüyorum.Muhtemelen sizde onlardan birisisiniz.Aslında bunun asıl sebebi kediniz sizi sevdiğini nasıl gösterir , kedinizin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız gibi soruların cevabını bilmemeniz.Bugün size tarif ettiğim davranışları kedinizde görüyorsanız, sizi sevdiğine emin olabilirsiniz, daha fazla şüphe etmeye gerek yok.

 

Kediniz Mırlıyorsa (Hırlamak)

Siz kedinizi severken kediniz mırlıyorsa bundan memnun olduğunu gösterir.Ancak mırlamaması da sizi sevmediği anlamına gelmez.

 

Sizinle Uğraşıyorsa

Siz kedinizi istediğiniz zaman sevemezsiniz, kediniz istediği zaman onu sevebilirsiniz.O yüzden siz sevmek istediğinizde kaçması sizi sevmediği anlamına gelmez.Ancak kendini sevdirmek isterse siz bilgisayarla meşgul olduğunuzda , ders çalışırken vb. yanınızda biter.

 

Yumuşak Isırıklar

Kediniz elinizi yumuşak şekilde ısırıyorsa bu sizi sevdiğini gösterir.

İlgili resim

 

Sabahları Uyandırıyorsa

Sabahları yatağınıza gelip kafanızın üstünde geziyorsa , sizi uyandırmaya çalışıyorsa bu da sizi sevdiğini gösterir.

 

Ayaklarınıza Sürtünüyorsa

Kediler de insanlar gibi ilgilerini dokunarak belli ediyorlar.

 

Trip Atıyorsa

İnsan sevdiğine kızar, ona küser.Kedi de öyle.Sizi seviyorsa ve siz onu üzüyorsanız size trip atar.Eğer bunu anlayacak kadar samimiyseniz gidin ve gönlünü alın.

 

Sizi Yalıyorsa

Evet kediniz sizi yalıyorsa buda bir sevgi belirtisidir.

İlgili resim

 

Evden Kaçmaya Çalışmıyorsa

Mart ayları dışında ve evinize yeni gelen kedileri dışında tutacak olursak kediniz evden kaçmaya çalışmıyorsa sizinle aynı evde yaşamaktan keyif duyduğunu dolayısıyla sizi sevdiğini göstermiş olur.

 

Sizi Yoğurur

Bu davranış kediler de içgüdüsel olarak gelişir ve sadece çok sevdiği kişilere yapar.Kediniz sizi yoğuruyorsa, sizi çok sevdiğine emin olabilirsiniz.

İlgili resim

 

Sizinle Aynı Yatakta Yatıyorsa

Kediniz Alvin ve Sincaplar’da ki küçük ve tombul sincap Theodore gibi yatağınıza sokuluyorsa bu da sizi sevdiğini ve sizin yanınız da güvende hissettiğini gösterir.Ayrıca Alvin ve Sincaplar’ı izlemediyseniz kesinlikle izleyin.

 

Korktuğunda Size Sığınıyorsa

Evinize yabancılar geldiği zamanlarda, bilmediğiniz bir yere gittiğinizde ya da kedinizi huzursuz edecek ve korkutacak olan herhangi bir yere gittiğinizde, kediniz size sığınıyorsa ve sürekli kucağınızda olmak istiyorsa sizi sevdiğini, size güvendiğini ve size teslim olduğunu gösteriyordur. Ona zarar vermeyeceğinize emin olmuştur. Ne yazık ki kediler, insanlara bu kadar bağlanabiliyorken; kedisini sokağa atan insanlar var. 🙁

 

Kedinizin Sizi Sevdiğini Anlamanın En Garanti Yolu

Evet bu maddeyi sona bıraktım.Ancak en garanti yöntem budur.Aşağıda ki video da sahibiyle uzun bir süre görüşmemiş kedilerin , sahiplerini gördükten sonra ki tepkilerini göreceksiniz.Sizde imkanınız olduğunda bir süre kedinizden ayrı kalın.Az çok aşağıda ki kedilerle benzer davranışlar gösteriyorsa kediniz sizi seviyor demektir.Bu kesinlikle en garanti yoldur.

Son olarak söylemem gereken birkaç şey daha var.Kediniz sizi sevmiyor olabilir, bu sizi hiçbir zaman sevmeyeceği anlamına gelmez.Tek yapmanız gereken ona karşı sorumluluklarınızı yerine getirmektir.O zaten varlığıyla evinize huzur verecektir.Ancak kediniz sizi sevmiyor diye onu evden gönderecekseniz bu işe asla girişmeyin, giriştiyseniz de kedinizi evden atmayın.Çünkü ev yaşamına alışan kediler, sokak yaşamına uyum sağlayamazlar ve ölürler.Onları evimize aldıysak tekrar dışarı göndermeyelim, en azından sahiplendirelim.Umalım da böyle birşeye gerek kalmasın.Kedinizle beraber uzun , mutlu ve problemsiz bir ömür geçirmeniz dileğiyle.Hoşçakalın.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

1 thought on “Kediniz Sizi Sevdiğini Nasıl Gösterir?

    Mustafa

    (13 Aralık 2017 - 19:40)

    Kediler çok şirin canlılar, kendilerini nasıl sevdireceklerini iyi biliyorlar. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir