Kedilerin, Dünyanın En İyi Dostları Olduğunun 5 Kanıtı

Kedilerin tüm zahmetlerini, hastalıklarını, maddi masraflarını, manevi problemlerini göze alarak kedi sahiplenmek gerçekten cesaret isteyen bir şey. Bu sebeple kedi sahiplenmek isteyenler bu konuda tereddüt yaşayabiliyorlar. Ancak kediler o kadar iyi dostlar ki, bu zahmetlerinin yanında çok iyi bir yol arkadaşı oluyorlar ve onun için yaptığınız hiçbir şey size yorucu gelmiyor.

Hatta kedilerin, dünyanın en iyi dostları olduğunu bile iddia edebilirim. Bunu kanıtlayacak 5 tane de kanıtım var. Eminim bu yazıyı okuduktan sonra sizlerde benimle aynı fikirde olacaksınız. Şimdi kanıtlarım neymiş bakalım.

 

1- Bir Kediniz Varsa, Asla Yalnız Hissetmezsiniz.

Günümüzde birçok insan psikolojik problemler sebebiyle stres altında yaşamaya mahkum kalıyor. Ancak kedisi olanlar için durum böyle değil. Kediniz sizi asla yalnız bırakmaz ve kötü hissetmenize imkan vermez. Onun zor zamanlarında siz, sizin zor zamanlarınızda o size destek olacaktır.

2- Kediniz Size Asla Sırtını Dönmez.

Kedinizin sizi asla terk etmez çünkü kediler vefasız ya da nankör değillerdir. Nankör görülmelerinin nedeni, siz ona baktığınız için size tapmıyor olmalarıdır. Çünkü kediler kendi başının çaresine bakabileceğine daima inanırlar. Bunun en önemli kaynağı da asil canlılar olmasıdır. Yani her dediğinizi yapmıyor olmaları bir anda çekip gidebilecekleri anlamına gelmez.

meşhur instagram kedi fenomenleri

3- Kediler Zor Zaman Dostudur.

Kedi sahipleri çok iyi bilir ki: Kediler size en çok, zor zamanlarınızda destek olurlar. Hasta olduğunuzda, ağladığınızda, çaresiz hissettiğinizde kediniz bunu hisseder ve soluğu yanınızda alır. (Ölen Sahibinin Resmini Gören Kedinin Duygu Dolu Anları)

kediler hakkında bilinmeyenler

4- Sizinle Yatıp Sizinle Kalkar, Tıpkı Gerçek Bir Dost Gibi.

Kediler tıpkı biz insanlar gibi sevdiklerine yakın olmak isterler. İşte bu sebepten dolayı sizinle yatıp kalkmaya bayılırlar. Yani kediniz sizinle yatıyorsa bunun sebebi yatağınızın rahat olması değil, sizden ayrı kalmak istemiyor oluşudur.

uyuyan kedi resimleri

5- Kediler Sizin İçin Özgürlüklerinden Vazgeçerler.

Kediler vahşi hayvanlardır ve özgürlük onların her şeyidir. Siz onları sahiplendiğiniz de onlar özgürlüklerini kaybederler. Ancak kazanmakta yine kedinin tercihine bağlıdır. Çünkü kediler kaçmak isterlerse onu durduramazsınız. Bir yolunu bulup kaçarlar. Tabi ki kedinizin kaçması sizi sevmediği anlamına gelmez, kaçan kediler bir süre sonra tekrar evlerine dönerler. Yani hem sizden vazgeçemezler hem de özgürlüklerinden.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir