Kediler ve İnsanlar Arasındaki 5 İlginç Benzerlik

Kedileri çok seviyoruz, onlarında bizleri çok sevdiğini umuyoruz. Bu güzel canlıları bu kadar çok sevmemizin sebeplerinden bir tanesi de onlarla aramızdaki benzerlikler. Dışarıdan bakıldığında çokta benzer görünmesekte, ayrıntılı bir şekilde incelediğimizde aslında kedilerle aramızda ne kadar çok benzerlik olduğunu anlayabiliyoruz. Şimdi o benzerliklere göz atalım.

 

• Kediler de En Az İnsanlar Kadar Gururlu Canlılar.

kediler için tuvalet eğitimi

Kedilerin ne kadar onurlu ve gururlu canlılar olduğunu en iyi bilenler tabi ki de kedi sahipleridir. Bu sebeple kediler hakkında hiçbir fikri olmamasına rağmen nankör olduklarını iddia edenleri ciddiye almamak gerek. Ayrıca kedilerin gurursuz olduğunu ve kim yemek verirse onun peşinden gittiklerini düşünenler de var. Onlara sormamız gereken bir soru var, sen onun yerinde olsaydın ve çöplükten beslenseydin ne yapardın?

 

• Kediler de Tıpkı İnsanlar Gibi Yavruları İçin Her Şeyi Göze Alabilirler.

Bir annenin çocukları için neler yapabileceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Anne olan kedilerde tıpkı insanlar gibi yavrularına çok önem veriyorlar ve onların mümkün olduğunca iyi bir hayat yaşaması için daima çaba gösteriyorlar. Bu canlılar o kadar merhametli ki bazen kedilerin, yavru kedileri evlatlık edindiğini görmek bile mümkün.

 

• Kediler de İnsanlar Gibi Özgürlükleri İçin Her Türlü Mücadeleyi Verebilirler.

Kedi ömrü kaç sene

Kedilerin özgürlüklerine olan düşkünlükleri, onlara nankör sıfatının yakıştırılmasına sebep olmuştur. Hal bu ki kediler nankör değildir, sadece hapis hayatı yaşamak istemezler. Bazen kendileri için iyi olacağını düşündükleri şeyler kötü sonuçlanabilir, tıpkı bir çocuk gibi.

 

• İnsanların Geçirdikleri Birçok Hastalığı Kedilerde Geçirebilir.

Yavru Kedi Maması

Kedilerde insanlar gibi grip, diyabet, kanser, kalp – damar hastalıklarına yakalanabilirler. Kedinizin bu gibi hastalıklarla karşılaşmaması için Kediler Ne Yer? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer yaygın kedi hastalıkları hakkında bilgi almak için Yaygın Kedi Hastalıkları başlıklı yazımıza gidebilirsiniz.

 

• Kediler de Bizler Gibi Sevdiklerini Paylaşmak Konusunda Birazcık Benciller.

Anne kedilerin, yavrularına dokunulmasına engel olması ve yavrularına zarar vermeye çalışıldığında adeta bir kaplana dönüşmesi bu duruma örnek gösterilebilir. Ayrıca bu sahiplenme içgüdüsü sadece yavruları için değil sahipleri için de geçerli. Kediler sahiplerini de paylaşamıyorlar. Ayrıca birçok ev kedisi sahiplerine karşı ya benimsin ya da kara toprağın felsefesini edinmiş durumda.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir