Kaybolan Kedinizi Hızlıca Bulabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Her zaman söylediğimiz gibi, kediler küçük çocuklardan farksızdır. Kendileri için kötü sonuçlanabilecek bir takım davranışları, bitmez tükenmez merakları sebebiyle yapmak isteyebilirler. Bu sebeple ona engel olmanız gerekir ve aslında ona engel olarak, onu esir etmezsiniz. Sadece daha iyi bir hayat yaşaması için ona yol göstermiş olursunuz (Kediler Neden Evden Kaçmak İster?). Ancak bazen ne yaparsanız yapın kedinizi engelleyemezsiniz ve bir şekilde kaçar gider. Böyle bir sorunla karşılaştıysanız aşağıda ki çözüm önerilerini deneyerek kedinizi bulma şansınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki evden kaçan kedilerin çoğu, kısa bir süre sonra eve geri dönerler.

 

• Aramaya Olabildiğince Hızlı ve Kalabalık Başlayın.

Kedinizin kaybolduğunu fark ettiğiniz anda yakınlarınızla beraber hemen onu aramaya başlayın. Dağılarak aramak çok daha mantıklı olacaktır. Geçen her saniye sizin için işleri daha da zorlaştıracağı için nasıl olsa gelir, demeden aramak gerekiyor.

Birbirinden Tatlı 10 Uyuyan Kedi Fotoğrafı

• Kaybolan Kedinizin Yavrusu Varsa Onu da Yanınızda Götürün.

Eğer kedinizin yavrusu varsa onun kokusunu çok uzaklardan tanıyacaktır ve yanına gelecektir. Bu sebeple arama esnasında kedinizin yavrusunu da yanınızda götürün. İyi ihtimalle faydasını göreceksiniz diyebiliriz.

uyuyan kedi resimleri

• Kedinizi Sokak Kedilerinin Yakınlarında Bulma İhtimaliniz Çok Yüksek.

Eğer kedinizi kısırlaştırmadıysanız kedinizi muhtemelen sokak kedilerinin yakınlarında bulacaksınız. Bu durum genellikle kızgınlık döneminde olur ve kediniz yoğun çiftleşme isteği hissettiğinden dolayı kaçabilir. Kediniz eğer dişiyse onu bulduğunuzda muhtemelen gebe kalmış olacaktır.

uyuyan kedi resimleri

• Kedinizi Ararken Hafif Bir Ses Tonuyla Adını Söyleyin.

Daha fazla korkmaması için sesinizi fazla yükseltmeyin ve yumuşak bir ses tonuyla kedinizin adını söyleyin. Eğer yakınlarınızdaysa sesinizi duyduğunda muhtemelen yanınıza gelecektir.

• Kedinizin Kullandığı Kumu Sokağa Bırakın.

Kediler kendi dışkılarının kokusunu bildikleri için daha önceden kullandıkları kumun kokusuna gelme ihtimalleri çok yüksektir. Ancak bu yöntemin işe yaraması için öncelikle kedinizin pişman olup eve gelmeyi istemesi gerekiyor. Aksi takdirde eve gelmek ona cazip gelmiyorsa bu yöntem pek işe yaramayacaktır.

 

Meşhur Instagram Kedisi

• Kedinizin En Sevdiği Mamasını Sokağa Bırakın.

Kedinizi hazır mamayla besliyorsanız bir miktar mamayı kapınızın önüne bırakın ve ara sıra mamayı kontrol edin. Eğer kediniz yakınlardaysa muhtemelen bu yol işe yarayacaktır. Ancak kediniz uzaklaştıysa pek fayda etmeyecektir.

kedi besleyen insanların psikolojisi

• Kedinizi Ararken En Sevdiği Oyuncağını Yanınızda Bulundurun.

Kediniz bir süre sonra yaptığı hatayı fark edecektir ve doğal bir şekilde korkmaya başlayacaktır. Sizi ve en sevdiği oyuncağını görmesi halinde yanınıza gelme ihtimali artar. Büyük olasılıkla korku sebebiyle sizi görse bile yerinden çıkmaya cesaret edemeyecek. Onu teşvik etmek için bu yolu kullanmanız iyi olabilir.

kediler

• Kedi Sesi Açarak Kedinizi Arayın.

Kedinizi ararken aynı zamanda telefonunuzdan kedi sesi videosu açın. Hayvanlar iç güdüsel olarak kendi seslerini duyduklarında cevap verme zorunluluğu hissederler. Kuşu olanlar bunu çok iyi bilir. Kedilerde aynı şekilde kedi sesine geleceklerdir.

kedi resimleri

• Yakın Çevrenizi Aramaktan Vazgeçmeyin.

Kediniz kaçtıktan sonra çok büyük ihtimalle yakın çevrenizde bir yerlere sığınmıştır. Açlık, yorgunluk ve hayatında hiç yaşamadığı kadar sefalet yaşayacağı için fazla uzaklaşamaz. Muhtemelen yakın çevrenizde bir yerlerde onu bulmanızı bekliyor olacaktır.

kaybolan kediyi bulmak

• Komşularınızdan Yardım İsteyin.

Komşularınızla iletişime geçin ve kedinizin kaybolduğundan onları haberdar edin. Böylece kedinizi bulma ihtimaliniz çok daha artacaktır.

kedim geri gelir mi?

• Yakın Çevrenize İlanlar Asın.

Bu şekilde kediyi bulmak çok mantıklı gelmeyebilir ancak ilanı gören her 10 kişiden 1 tanesinin dikkatini çekse bile kedinizin bulunma ihtimali ciddi anlamda artacaktır. Zaten durum bu aşamaya geldiyse zihniniz muhtemelen olumsuz düşüncelerle dolmuş olacaktır. Bu nedenle uzun vadeli çözümleri denemek daha iyi olacaktır.

Kedim kaçtı, geri gelir mi?

• Hayvanlarla İlgili Facebook Gruplarından, Instagram Sayfalarından ve Forumlardan Yardım İsteyin.

Bu tip topluluklar duyarlı insanlarla dolu. Kedinizin resmini bu sayfalara göndererek gerekli mesajın yayınlanmasını isteyebilirsiniz. Bu konuda bizimle, Kedisiz Olmaz isimli facebook sayfamız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kaybolan Kediyi Bulmak

• Bekleyin!

Tüm bunları yapmanıza rağmen kedinizi bulamadıysanız maalesef yapabileceğiniz pek bir şey kalmamış demektir. Bu noktadan sonra yapmanız gereken tek şey sabırla beklemek olacaktır.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir