Her Kadının Bir Kediye Sahip Olması Gerektiğinin 5 Kanıtı

Kediler hepimizin gönlünün sultanı, ancak açık konuşmak gerekirse kadınların kedilere daha çok ilgi duyduğu bir gerçek. Bu ilgiye rağmen birçok kadın kedi sahiplenmiyor ve bu ilgi maalesef sözde kalıyor. Akılların bir köşesinde, bir gün sahipleneceğim düşüncesi olsa da sürekli erteleniyor. Biz de kadınları bu konuda teşvik etmek adına böyle bir yazı hazırladık ve epey bilimsel veri kullandık. Biz de öğrendik ki kediler gerçekten kadınlar için çok gerekliymiş.

 

Kedilerin Diplomalı Psikologlardan Hiçbir Farkı Yok.

Biraz abartmış olabiliriz, ancak kedilerin psikolojik olarak kadınlara, hatta tüm insanlara, iyi geldiği bilimsel bir gerçek. Moraliniz bozukken bunu sezip kucağınıza oturması ve tüm stresinizi aldıktan sonra serseri – serbest stiline geri dönmesi takdire şayan bir davranış.

uyuyan kedi resimleri

Kediler, Kadınlarda Yaşlanmayı Geciktirebiliyor!

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Ama durun, kediler gerçekten yaşlanmayı geciktiriyor. Bunun sebebi sizi depresyon, stres gibi psikolojik rahatsızlıklardan uzak tutması. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki birçok insanın hastalıklara yakalanmasının arkasında stres gibi psikolojik nedenler yatıyor. Kedilerde bu nedenleri ortadan kaldırarak yaşlanmayı kısmen de olsa geciktiriyor. İlginç olan şu ki: bu etkiler genel olarak erkeklerde değil kadınlarda ortaya çıkıyor, belki de kadınlar ve kediler arasında ki benzerlikler buna sebep oluyordur.

yavru kedi sahiplenme rehberi

Kediler, Aşk Acınızı Bir Nebze de Olsa Dindirebiliyor.

Kedi sahipleri, kedilerle beraber çok fazla zaman geçirdikleri için onlara benziyorlar ve daha asi, umursamaz ve cool insanlara dönüşüyorlar. Yani işin aslı, insan sevdiğine benzer sözünü doğrular nitelikte. Düşünün: Kediniz kendini sevdirmeye geliyor ve siz onunla ilgilenmiyorsunuz. Bunun bedeli muhtemelen bir adet pati dürtmesi ve sizden uzak durmak olacaktır. Bu davranış sizi de etkileyecek ve sizde yeni denizlere yelken açmanın, aşk acısı çekmekten çok daha mantıklı olduğunu anlayacaksınız.

Kediler Size Anneliğin Ne Olduğunu Öğretecek, Çocuğunuz Gibi Seveceksiniz.

Eve kedi alınmasını istemeyen, 2 gün sonra kediyle beraber yatan kişilere dair hikayeler duymuşsunuzdur. İddia ediyorum, kedilerle beraber yaşadıkça onlara daha çok bağlanacaksınız ve zamanla onu çocuğunuz gibi seveceksiniz. Eğer anne değilseniz, kediniz size sabırlı olmayı, anne olunca yaşayacağınız kaygıları nasıl aşacağınızı öğretecek.

kedi resimleri

Her Şeyden Öte Bir Canlının Güzel Bir Hayat Yaşamasına Sebep Olduğunuz İçin, Ömür Boyu İçiniz Huzurlu Olacak.

Her şeyi bir yana koyarsak göreceğiz ki kedi sahiplenmek için bir sebep şart değil. Zaten açık konuşmak gerekirse, hiçbir insan anneliğe hazırlık için ya da daha az ayrılık acısı çekmek için kedi sahiplenmez. Bizim amacımız sizi sadece teşvik etmekti. Ancak son olarak söylemek istediğimiz bir şey daha var. Bir kedi sahiplenip onun daha güzel bir hayat yaşamasına sebep olmak sizi ömür boyu vicdanen rahatlatacak bir davranış olacaktır.

Umuyoruz ki kedi sahiplenmek için içinizde az ya da çok istek uyandırabilmişizdir. Bizi Facebook sayfamızdan takip etmeyi unutmayın. Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir