Golden Cinsi Köpeklerin Özellikleri ve Fiyatları

Golden Retriever cinsi köpekler son yılların en çok sevilen köpek ırklarından bir tanesi. Cins adından da anlaşılacağı gibi altın gibi sarı renkli tüylere sahipler. Görünüş olarak oldukça şirin ve nadir bulunan köpek ırklarından birisi olan Golden Retriever, oldukça güçlü ve iri bir ağız yapısına sahip. Kulakları ise düşük yapıdadır ve şirin görünmelerinin en önemli sebeplerinden biri de budur. Genel olarak insanların sahiplenmek istedikleri köpek türleri arasında yer almaktadırlar, bu sebeple yazımızda Golden Retriever Özellikleri ve Fiyatları hakkında bilgiler aktaracağız.

Bu cins köpeklerin özelliklerine değinmeden önce söylememiz gereken birkaç şey var. Eğer ilk defa köpek alacaksanız ve aklınızda Golden cinsi köpekler varsa kesinlikle çok doğru bir karar vermişsiniz demektir. Bu cins köpekler hem çocuklarla hem de tüm insanlarla oldukça uyumlu, eğitilmesi kolay, zeki köpeklerdir. Haliyle köpekler konusunda tecrübesi olmayan biri bile çok kolay bir şekilde besleyebilir.

Golden Fiyatları

Golden Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Golden Retriever cinsi köpekler son derece zeki ve eğitim almaya elverişlidirler. Yüzyıllar önce İngiltere’de ortaya çıktıkları söylenir. Aradan geçen yıllardan sonra son derece evcil bir karaktere sahip olmuşlardır. Çocuk veya yetişkin hiç farketmez, herkesle anlaşabilecek potansiyele sahiptirler. Genel olarak sahipleri konusunda hassas ve kıskanç özellikler gösterirler. Eğer doğru eğitim verilmezse diğer tüm köpek cinslerinde olduğu gibi saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Küçük yaşta eğitilmeleri bu nedenle çok önemlidir.

Ev hayatı yaşayan ve genetik herhangi bir rahatsızlığı olmayan Golden Retriever cinsi bir köpek ortalama 10 – 13 sene yaşayabilir. Çok fazla havlayan bir köpek cinsi değildir. Kesinlikle dost canlısıdır ve sözünüzü dinlemeye dünden razıdır. Ancak yanlış davranışları olabilir, eğer böyle bir durum söz konusu olursa onu döverek yönlendirmeye çalışmayın çünkü hiçbir işe yaramaz. Ayrıca dost canlısı olması kendisini savunamayacağı anlamına da gelmez.

Golden Özellikleri

Golden Retriever Fiyatları

Dış görünüşlerinin son derece şirin olması ve çok uysal olmaları sebebiyle Golden cinsi köpeklere karşı oldukça yüksek talep vardır. Özellikle de son yıllarda toplum içinde de bolca görüldükleri için, insanların ilgisini daha çok çekiyorlar. Buna rağmen Golden Köpek Fiyatları çok yüksek değil. Piyasa ortalamasını gözden geçirdik ve gördüğümüz fiyatların neredeyse tamamı 400 – 1200 TL aralığında.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir