Evinize Bir Kedicik Almak İçin 6 Mantıklı Sebep

Hep kedi sahiplerine hitap eden yazılar yazıyoruz, bugün de kedisi olmayanlar için bir yazı yazalım dedik.Bu yazımızın amacı kedi sahiplenmek isteyipte cesarete ihtiyacı olanlara cesaret verebilmek.Hep söylediğimiz gibi kedi sahiplenmek büyük bir sorumluluktur.Ancak bu sorumluluğun yükünün yanında evinize gelen o küçük kedicik büyük bir neşe kaynağı oluyor ve mutsuz zamanlarınızda, yalnız hissettiğinizde size psikolojik destek veren küçük bir patiye sahip oluyorsunuz.Daha bunun gibi çok sebep var ancak ben bugün birkaç tanesini konu alacağım.Umarım kedi sahiplenmek isteyenlere cesaret verebilirim.

• Artık Yalnız Değilsiniz

Kedi sahiplendiğiniz andan itibaren asla yalnız kalmayacaksınız.Ne kadar sosyal olursanız olun bazı zamanlarda kendinizi yalnız hissedersiniz.Böyle zamanları daha rahat aşmak için, depresyona girmeden o psikolojiiden kurtulmak için kediler mükemmel bir yardımcı.Sadece mırlamasını bile dinlemek daha iyi hissetmenize yardımcı olacak.

İlgili resim

• Gerçek Bir Aşkınız Var

Sizi asla başka bir sahip için terketmeyecek olan, istediğiniz gibi vakit geçirdiğiniz, trip atmayan, kıskanmayan ve terketmeyen mükemmel bir gerçek aşkınız var.Bir yazıda görmüştüm, eğer gerçek bir aşk istiyorsanız evcil hayvan sahiplenin diyordu.Çok doğru bir söz.Hayat dizilerde ki gibi değil.İnsanlar bırakıp gidiyor ama kediler asla başka biri için sizi terketmez.

İlgili resim

• Sorumluluk Sizi Olgunlaştıracak

Sorumluluklardan kaçmak için kedi sahiplenmek istemeyen bazı arkadaşlar var.Hayat bir şekilde sorumluluğu karşınıza çıkartacak.Neden daha önceden hazır olmayasınız ki.Yarın birgün çocuğunuz olduğunda yine sorumluluk binecek omuzlarınıza.Onun yerine şimdiden büyük bir sorumluluğu omuzlarsanız ileride olacaklar sizi yormayacak.

cat nice ile ilgili görsel sonucu

• Evde Börtü Böcek Olmayacak

Benim gibi böcekleri sevmeyen biriyseniz bu kesinlikle çok hoşunuza gidecek.Böcekleri sevmemekten ziyade onlara dokunamamak dolayısıyla evi paylaşmak zorunda kalabiliyordum, kedi sahiplenmeden önce.Ancak Simit (kedimin adı) saolsun evde yıllardır ne hamam böceği ne de benzer bir canlı görüyorum.Gidip hepsini imha ediyor. 🙂

İlgili resim

• Daha Erken Kalkacaksınız

Ne alakası var diyeceksiniz.Şöyle anlatayım.Kediler kendileri yatarken kimsenin dokunmasını, karışmasını istemez ama başkaları yatarken üstünde tepinmek gibi bir huyları var.Simit saolsun ben yıllardır erken kalkıyorum yada kalkmak zorunda kalıyorum.

cat nice ile ilgili görsel sonucu

• Üzerinize Düşeni Yapmanın Verdiği Rahatlık

Dışarıda maalesef kediler soğuktan, açlıktan, hastalıktan vb. bin türlü problemden dolayı zor durumda kalıyor.Ancak siz bu olanları göz ardı etmediniz ve onlardan birini hayata bağladınız.Siz artık üzerinize düşeni yaptınız.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir