Büyümeyen ya da Az Büyüyen Kedi Irkları

Kedi sahiplenmek isteyenler için farklı kedi cinslerinin bulunuyor olmasıyla beraber, yapılacak olan tercih de isteğe bağlı olarak şekillendirilebiliyor. Büyümeyen ya da az büyüyen kedi ırkları görünüm açısından normal kedilerden daha farklı bir yapıya sahip oluyorlar.

Cornish Rex

Az büyüyen kedi ırklarından biri olan Cornish Rex, her zaman ilgi odağı olma konusunda ön plandadırlar. Yumuşak tüylere sahip olmalarıyla beraber görünüm açısından oldukça hoş yapıya sahiptirler.

American Curl

Genetik mutasyondan dolayı kulakları geriye doğru kıvrık biçimde olan kedi türü olarak diğer kedilerden ayırt edilen yapıya sahiptirler. American Curl kedi türü, arkadaş canlısı ve kibar kedi türlerinden biridir. Az büyümesiyle de ünlüdür.

Bengal

Oyun oynamayı çok seven, aktif ve aynı zamanda oldukça da zeki olan kedi türleridir. Bengal kedi ırkları leopar desenine sahip oldukları gibi diğer kedilere oranla daha az büyüme gösterirler ve boyutları ortalamanın altındadır.

Singapura

Evcil kediler arasındaki en küçük görünüme sahip olan Singapuara cinsi, oldukça aktif bir yapıya sahiptir. İnsan canlısı kedi türlerinden birisi olmasıyla beraber zaman zaman muzipleriyle de ön plana çıkar. Dişiler erkeklerden daha küçük olmakla beraber 2-3.5 kilo arasında değişen ağırlıklara sahiplerdir.

Munchkin

Munchkin kedileri, sahip oldukları gen mutasyonuyla beraber kısa bacaklara sahiplerdir. Az büyüyen kedi ırklarından birisi olmasıyla beraber vücutlarına oranla bacakları dikkat çekici hale getirir. 3-7 kilo arasında ağırlıkları değiştiği gibi çeviktirler.

Yazar: Kedicikcik

Kedileri çok seven, yazı yazmayı çok seven ve kediler hakkında yazı yazmayı çok seven bir yazar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir